Психоаналітична терапія
 \  Психоаналітична терапія

Що таке психотерапія?

В психотерапії працюємо з внутрішньою суб’єктивною реальністю людини, тобто з тим, як ви сприймаєте і переживаєте все, що з вами відбувається. Важить не те, що ви думаєте, а те, як ви думаєте. Метод виходить з того, що внутрішня реальність безпосередньо пов’язана з емоційною пам’яттю. Спогади і переживання налаштовують думки людини на певний лад, часто змушують вас сприймати події не з позиції «тут і тепер», а з позиції «там і тоді». Відтак, ви замість досвідчувати нові стосунки, можливості і ситуації, знову і знову інтуїтивно конструюєте давно пережиті і часто шкідливі сценарії.

Як це виглядає?

Психотерапія – це рефлексивний (вдумливий) діалог між вами та психотерапевтом. В його фокус потрапляють психологічні факти – страхи, бажання, очікування, надії і фантазії, які зринають з архіву емоційної пам’яті і опиняються на бекграунді вашого дорослого Я, впливаючи на вашу свідому поведінку та тіло.

Коли це потрібно?

Психотерапія потрібна тоді, коли вас турбує більш чи менш виразне відчуття душевного дискомфорту, що може проявлятися в найширшому спектрі симптомів (депресія, тривога, настирливість…) або в загальному розмитому відчутті кризи.

Як це працює?

В психотерапії багато працюємо з особистою пам’яттю, її прогалинами і захисними вигадками уяви. Психоаналітичні техніки спрацьовують так, що не обов’язково довго і безконечно переказувати життя, глибоко «перекопувати» весь минулий досвід. Натомість вони дозволяють побачити, як цей досвід (шкідливі сценарії) реінсталюється в реальних стосунках між психотерапевтом і клієнтом і коригувати його в режимі реальної взаємодії.

Що це дасть?

Психотерапія допомагає рухатись від душевного страждання до розширення власної ідентичності. Що далі просувається психотерапія, то повнішим, когерентнішим та реалістичнішим стає образ вашого Я, а це напряму пов’язане з ефективністю регуляції емоцій, поведінки і тілесних функцій.

Зателефонуйте нам